Lodtrækning

Klubmesterskaberne 2024

Nykøbing Sjælland Tennisklub | Nykøbing Sjælland
24-07-2024 til 27-07-2024
 
 

Damesingle

Pulje 1 

  1 2 3
1 Pia Laursen (1)                                                                        Ons 24-07-2024 09:00  
2 Anne-Sophie Köser                                                                          Tors 25-07-2024 10:30
3 Marianne Kiner Christiansen Fre 26-07-2024 12:00                                                                         

 

Pulje 2

  1 2 3
1 Helene Spliid (2)                                                                        Fre 26-07-2024 10:30  
2 Anette Buur Bangsgaard                                                                          Ons 24-07-2024 18:00
3 Susanne Schøtt Tors 25-07-2024 18:00                                                                         

 

Hovedturnering 

Finale Vinder
Vinder af Pulje 1________________________________________  
  | Lør 27-07-2024 12:00
Vinder af Pulje 2________________________________________  

 

Bonus

Slutkamp Vinder
Nummer 2 i Pulje 1_____________________________________  
  | Lør 27-07-2024 09:00
Nummer 2 i Pulje 3_____________________________________  
 

 

 

Herresingle

Tilbage til toppen af siden 

Hovedturnering 

Kvartfinale Semifinale Finale Vinder
Christian Foged (1)_____________________________________      
  | Tor 25-07-2024 19:30_____________________________    
2 Claus Agø Hansen______________________________________
  |  
    | Fre 26-07-2024 15:00_______________________________  
3 Christian Thomsen_____________________________________
  | |
  | Ons 24-07-2024 10:30_____________________________   |
4 John Arnberg___________________________________________     |
      | Lør 27-07-2024 12:00
5 Michael Jensen_________________________________________     |
  | Ons 24-07-2024 10:30_____________________________   |
Christian Köser_________________________________________   | |
    | Fre 26-07-2024 15:00_______________________________  
7 Benjamin Lundström___________________________________   |  
  | Ons 24-07-2024 12:00_____________________________    
Claus Westergaard (2)__________________________________
     

 

Bonusrunde

Semi Slutkamp Vinder
1 Taber af kvartfinale øvre halvdel (#1/#2)_______________    
  | Fre 26-07-2024 19:30_______________________  
2 Taber af kvartfinale nedre halvdel (#7/#8)______________
  |
    | Lør 2607-2024 12:00
3 Taber af kvartfinale nedre halvdel (#5/#6)______________
  |
  | Tor 25-07-2024 10:30_______________________  
4 Taber af kvartfinale øvre halvdel (#3/#4)_____________________    
 
 


Damedouble

Tilbage til toppen af siden

Hovedturnering 

Semifinale Finale Vinder
1 Marianne Kiner Christiansen (1)
Pia Laursen______________________________________
   
  | Ons 24-07-2024 12:00_______________________________________  
2 Anette Buur Bangsgaard
Marie Louise Tønne_____________________________

| |
    | Lør 27-07-2024 15:00
3 Dorte Asmussen
Susanne Schøtt__________________________________

  |
  | Tor 25-07-2024 19:30________________________________________  
4 Lene Baltzer Petri (2)
Karin Munk Petersen_____________________________
|  

 

Bonus

Slutkamp Vinder
Taber af semifinale øvre halvdel_________________________  
  | Fre 26-07-2024 19:30
Taber af semifinale nedre halvdel_______________________  
 
 


Herredouble

Hovedturnering

Tilbage til toppen af siden

Finale Vinder
Christian Thomsen
Michael Jensen____________________________________
 
  | Lør 27-07-2024 15:00
Claus Westergaard
Jørgen Juliussen__________________________________
|

 

 
 


Mixeddouble

Tilbage til toppen af siden

Hovedturnering

1. runde Kvartfinaler Semifinaler Finale Vinder
         
1 Helene Spliid (1)
Christian Foged ___________________________
       
  |Helene Spliid (1)
|Christian Foged_________________________
     

2 Bye______________________________________
| |    
    | Tor 25-07-2024 15:00______________________    

3 Bye______________________________________
  | |  
  |Birgit Juul-Kristensen
|Torben Bruun Hansen__________________
| |  
4 Birgit Juul-Kristensen
Torben Bruun Hansen_____________________
|   |  
      |Fre 26-07-2024 16:30____________________  
5 Mette Thorsen
Claus Agø Hansen_________________________
    | |
  |Ons 24-07-2024 16:30__________________   | |
6 Rikke Schultz-Lorentzen
John Arnberg______________________________
| | | |
    |Tor 25-07-2024 18:00______________________   |

7 Bye______________________________________
  |   |
  |Marianne Kiner Christiansen (4)
|Tomas Jakobsson_______________________
|   |
8 Marianne Kiner Christiansen (4)
Tomas Jakobsson__________________________
|     |
        | Lør 27-07-2024 13:30
9 Pia Laursen (3)
Michael Jensen____________________________
      |
  |Pia Laursen (3)
|Michael Jensen_________________________
    |
10 Bye_____________________________________   |   |
    | Tor 25-07-2024 18:00_____________________   |
11 Dorte Asmussen
Andreas Asmussen________________________
  | | |
  |Ons 24-07-2024 18:00__________________   | |
12 Anne-Sophie Köser
Christian Köser____________________________
|   | |
      |Fre 26-07-2024 16:30____________________ |
13 Lene Baltzer Petri
Jørgen Petri________________________________
    |  
  |Lene Baltzer Petri
|Jørgen Petri_____________________________
  |  

14 Bye_____________________________________
| | |  
    | Ons 24-07-2024 15:00_____________________ |  

15 Bye_____________________________________
  |    
  |Anette Buur Bangsgaard (2)
|Claus Westergaard_____________________
|    
16 Anette Buur Bangsgaard (2)
Claus Westergaard________________________
|      

 

Bonusrunde

Kvart Semi Slutkamp Vinder
       
1 Taber af 1. runde nedre halvdel (#11 eller #12)___________      
  |Taber af 1. runde nedre halvdel (#11 eller #12)_______    
2 Bye_______________________________________________________
| |  
    |Fre 26-07-2024 18:00:____________________________  

3 Taber af kvartfinale øvre halvdel (#1 eller #4)_______________
  | |
  |Fre 26-07-2024 15:00_________________________________   |
4 Taber af kvartfinale øvre halvdel (#5/#6 eller #8)____________ |   | Lør 27-07-2024 09:00
      |
5 Taber af kvartfinale nedre halvdel (#11/#12 eller #9)_______     |
  |Fre 26/07-2024 16:30__________________________________   |
6 Taber af kvartfinale nedre halvdel (#13 eller #16)___________ | | |
    |Fre 26-07-2024 18:00____________________________ |
7 Bye_______________________________________________________   |  
  | Taber af 1. runde øvre halvdel (#5 eller #6)___________    
8 Taber af 1. runde øvre halvdel (#5 eller #6)_______________ |    
 
 

Unisex 60+ Single

Tilbage til toppen af siden

Pulje 1 

  1 2 3
1 Torben Olesen (1)                                                                        Tor 25-07-2024 09:00  
2 Hans Rude                                                                          Fre 26-07-2024 12:00
3 Birgit Juul-Kristensen Ons 24-07-2024 09:00                                                                         

 

Pulje 2

  1 2 3
1 Jan Struckmann (2)                                                                        Ons 24-07-2024 09:00  
2 Torben Bruun Hansen                                                                          Fre 26-07-2024 12:00
3 Claus Agø Hansen Tor 25-07-2024 09:00                                                                         

 

Hovedturnering 

Finale Vinder
Vinder af Pulje 1________________________________________  
  | Lør 27-07-2024 10:30
Vinder af Pulje 2________________________________________  

 

Bonus

Slutkamp Vinder
Nummer 2 i Pulje 1_____________________________________  
  | Lø 27-07-2024 10:30
Nummer 2 i Pulje 3_____________________________________  

 

 
 

Unisex 60+ Double

Tilbage til toppen af siden

Hovedturnering 

Semifinale Finale Vinder
1 Torben Bruun Hansen (1)
Jan Struckmann_______________________________
   
  |Ons 24-07-2024 12:00________________________________________  
2 Birgit Juul-Kristensen
Jan Christensen_______________________________

| |
    |Lør 27-07-2024 13:30
3 John Larsen
Hans Rude____________________________________

  |
  |Ons 24-07-2024 15:00________________________________________  
4 Torben Olesen (2)
Kenn Bendtsen _______________________________
|  


Bonus

Slutkamp Vinder
Taber af semifinale øvre halvdel________________________  
  |Lør 27-07-2024 13:30
Taber af semifinale nedre halvdel______________________  
 
 

Old Stars Double

Tilbage til toppen af siden

Pulje 

  1 2 3
1 Allan og Peer Marcussen                                                                        Fre 26-07-2024 08:00-12:00 - aftaler indbyrdes  
2 Anders og Pia Pontoppidan                                                                          Fre 26-07-2024 08:00-12:00 - aftaler indbyrdes
3 Søren Glad og Johnny Russel Fre 26-07-2024 08:00-12:00 - aftaler indbyrdes