Kampe

Onsdag 24-07-2024
09:00: Pia Laursen (1) - Anne-Sophie Köser (Damesingle, pulje 1)
09:00: Birgit Juul-Kristensen - Torben Olesen (1) (Unisex 60+ singe, pulje 1)
09:00: Jan Struckmann (2) - Torben Bruun Hansen (Unisex 60+ single, pulje 2)

10:30: Christian Thomasen - John Arnberg (Herresingle, kvartfinale)
10:30: Michael Jensen - Christian Köser (Herresingle, kvartfinale)

12:00: Benjamin Lundström - Claus Westergaard (2) (Herresingle, kvartfinale)
12:00: Marianne Kiner Christiansen/Pia Laursen (1) - Anette Buur Bangsgaard/Marie Louise Tønne (Damedouble, semifinale)
12:00: Torben Bruun Hansen/Jan Struckmann (1) - Birgit Juul-Kristensen/Jan Christensen (Unisex 60+ double, semifinale)

15:00: Anette Buur Bangsgaard/Claus Westergaard (2) - Lene Baltzer Petri/Jørgen Petri (Mixeddouble, kvartfinale)
15:00: John Larsen/Hans Rude - Torben Olesen/Kenn Bendtsen (2) (Unisex 60+ double, semifinale)

16:30: Mette Thorsen/Claus Agø Hansen - Rikke Schultz-Lorentzen/John Arnberg (Mixeddouble, 1. runde)

18:00: Anette Buur Bangsgaard - Susanne Schøtt (Damesingle, pulje 2)

Torsdag 25-07-2024
09:00: Torben Olesen (1) - Hans Rude (Unisex 60+ single, pulje 1)
09:00: Claus Agø Hansen - Jan Struckmann (2) (Unisex 60+, pulje 2)

10:30:
Anne-Sophie Köser - Marianne Kiner Christiansen (Damesingle, pulje 1)
10:30: Taber af kvartfinale, øvre (#3/#4) - Taber af kvartfinale, nedre (#5/#6) (Herresingle Bonus, semi)

15:00: Helene Spliid/Christian Foged (1) - Birgit Juul-Kristensen/Torben Bruun Hansen (Mixeddouble, kvartfinale)

18:00: Susanne Schøtt - Helene Spliid (2) (Damesingle, pulje 2)
18:00: Marianne Kiner Christiansen/Tomas Jakobsson (4) - Vinder #5/#6 (Mixeddouble, kvartfinale)
18:00: Pia Laursen/Michael Jensen (3) - Vinder #11/#12 (Mixeddouble, kvartfinale)

19:30: Dorte Asmussen/Susanne Schøtt - Lene Baltzer Petri/Karin Munk Petersen (2) (Damedouble, semifinale)
19:30: Christian Foged (1) - Claus Agø Hansen (Herresingle, kvartfinale)

Fredag 26-07-2024
08:00: Old Stars afvikler puljeturnering, double

10:30: Helene Spliid (2) - Anette Buur Bangsgaard (Damesingle, pulje 2)

12:00: Marianne Kiner Christiansen - Pia Laursen (1) (Damesingle, pulje 1)
12:00: Hans Rude - Birgit Juul-Kristensen (Unisex 60+, pulje 1)
12:00: Torben Bruun Hansen - Claus Agø Hansen (Unisex 60+ single, pulje 2)

15:00: #1/#2 - #3/#4 (Herresingle, semifinale)
15:00: #5/#6 - #7/#8 (Herresingle, semifinale)
15:00: Taber kvartfinale, øvre (#1/#4) - Taber kvartfinale, øvre (#5/#6/#8) (Mixeddouble Bonus, kvart)
 
16:30: Vinder kvartfinale, øvre - Vinder kvartfinale, øvre (Mixeddouble, semifinale)
16:30: Vinder kvartfinale, nedre - Vinder kvartfinale, nedre (Mixeddouble, semifinale)
16:30: Taber kvartfinale, nedre (#11/#12/#9) - Taber kvartfinale, nedre (#13/#16) (Mixeddouble Bonus, kvart)

18:00: Taber af 1. runde, nedre (#11/#12) - Vinder af kvart, øvre (Mixeddouble Bonus, semi)
18:00: Taber af 1. runde, øvre (#5/#6) - Vinder af kvart, øvre (Mixeddouble Bonus, semi) 

19:30: Taber af semifinale, øvre - Taber af semifinale, nedre (Damedouble Bonus, slutkamp)
19:30: Taber af kvartfinale, øvre (#1/#2) - Taber af kvartfinale, nedre (#7/#8) (Herresingle Bonus, semi)

Lørdag 27-07-2024

09:00: Nummer 2 i pulje 1 - Nummer 2 i pulje 2 (Damesingle Bonus, slutkamp)
09:00: Vinder semi, øvre - Vinder semi, nedre (Mixeddouble Bonus, slutkamp)

10:30: Vinder af pulje 1 - Vinder af pulje 2 (Unisex 60+ single, finale)
10:30: Nummer 2 i pulje 1 - Nummer 2 i pulje 2 (Unisex 60+ single, slutkamp)

12:00: Vinder af pulje 1 - Vinder af pulje 2 (Damesingle, finale)
12:00: Vinder semifinale, øvre - Vinder semifinale, nedre (Herresingle, finale)
12:00: Vinder semi, øvre - Vinder semi, nedre (Herresingle Bonus, slutkamp) 

13:30: Vinder semifinale, øvre - Vinder semifinale, nedre (Mixeddouble, finale)
13:30: Vinder semifinale, øvre - Vinder semifinale, nedre (Unisex 60+ double, finale) 
13:30: Taber semifinale øvre - Taber af semifinale nedre (Unisex 60+ double, slutkamp)

15:00:
Vinder semifinale, øvre - Vinder semifinale, nedre (Damedouble, finale)
15:00: Christian Thomsen/Michael Jensen - Claus Westergaard/Jørgen Juliussen (Herredouble, finale)

Søndag 28-07-2024
Bufferdag: tages i brug, hvis vejret driller...